ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Управління освіти Шосткинської міської ради

«Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я

  За ініціативою першої леді Олени Зеленської створено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?» Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров’я – нерозривне ціле.

ЯК ВЧИТИ ТА НАВЧАТИСЯ В УМОВАХ ВІЙНИ

  Інформаційно-методичні матеріали для дорослих (учителів, викладачів, психологів) зі створення сприятливих умов для навчання та розвитку в умовах воєнного часу

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

   Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

   ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили. З прикладами уроків з протидії булінгу в закладах освіти та відповідним системним підходом можна ознайомитись за посиланням.

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ
- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);
- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

– Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

– Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

– Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 76;

– Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

– Національна поліція України 102.

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України “Про внесення змін до деких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”

Он-лайн курс “Протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти”

Лінії, платформи психологічної допомоги

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

    Основне завдання акції – привернення уваги суспільства до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини. Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особливо стосовно жінок, та захисту прав людини, адже упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат. З – поміж них: Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, що означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. З метою підвищення обізнаності учасників освітнього процесу щодо запобігання насильства, Радою Європи, спільно з Українським фондом «Благополуччя дітей», за сприяння Міністерства освіти і науки України, у межах проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», підготовлено інформаційні матеріали (https://childfund.org.ua/diialnist/shkola-bezpeki-tyam), які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до зазначених вище днів. Якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів: 15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства; 0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

Академія стійкості!

   Війна принесла випробування у наше життя. Втім наш вибір – вистояти, перемогти й відродитися. А для цього нам потрібна психологічна стійкість – індивідуальна і колективна. І її нам плекати у ці сповнені викликів дні війни! І саме у підтримку цього наш відкритий  для усіх онлайн навчальний портал “Академія стійкості”.

Психологічне здоров'я: що робити, якщо новини «вибили» вас із зони психологічної стійкості?

  Кожен з нас перебуває в зоні психологічної стійкості, яка може бути втрачена внаслідок зовнішніх чи внутрішніх факторів. Сьогоднішні новини про активізацію та часткову мобілізацію в росії мають низку психологічних фітбеків до подій 24 лютого і здатні підвищити рівень тривожності, а отже, дестабілізувати наш стан. Ба більше – якщо не працювати з цими емоціями, вони можуть викликати вторинну психологічну травму внаслідок відчуття колективної небезпеки. Для стабілізування психологічного стану у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки», за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» підготували техніки, які допоможуть стабілізувати психологічний стан. 

Психологічне здоров'я: як побороти стан завмирання від впливу війни

    Кожен із нас під час війни став повністю залежним від інформаційного контенту щодо перебігу ситуації. Психологи та педагоги у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської продовжують інформаційно підтримувати дорослих. Сьогодні експерти надають рекомендації, як побороти стан завмирання.

Ментальне здоровʼя